Recepty se šípkovým olejem

07.02.2022

O skvělých vlastnostech šípkového oleje jsem sepsala samostatný článek, který naleznete pod odkazem níže. 


Pleťový olej s bakuchiolem a šípkovým olejem

50 % skvalanu

23 % jojobového oleje

15 % pupalkového oleje

10 % šípkového oleje

1 % CO2 extraktu ze šípku

1 % vitamínu E

1 % bakuchiolu (přírodní alternativa vitamínu A)

Postup: Všechny ingredience odvážíme a naplníme do lahvičky s kapátkem.

Nanášíme malé množství na vyčištěnou, vlhkou pleť. Možné je také 2-3 kapky přidat k pleťovému krému před nanesením na pleť.


Masážní olej na těhotenské bříško

55 % měsíčkového macerátu ve slunečnicovém oleji HO

30 % makového oleje v bio kvalitě

12 % šípkového oleje LZS

1 % CO2 extraktu z pupalky

1% CO2 extraktu ze šípku

0,5 % CO2 extraktu měsíčku

0,5 % esenciálního oleje levandule (volitelné)

Postup: všechny suroviny smícháme a důkladně promícháme (CO2 měsíček se hůře rozpouští, chce to pořádně míchat) a naplníme do vhodné nádoby.

Nanášíme na vlhkou pokožku po koupeli. Při prevenci strií během těhotenství je důležité zvětšující bříško nejen mazat, ale také důkladně masírovat. 

Další recepty s použitím šípkového oleje nebo samotných plodů šípku

Skvalan je tzv. suchý olej. Výhodou tohoto oleje je, že nezanechává na pokožce mastný film, protože se ihned vstřebává. Má antioxidační vlastnosti, které pokožku chrání před působením volných radikálů a slunečním zářením.

Bakuchiol je přírodní bezpečná forma vitamínu A (retinolu), získává se ze semen rostliny Psoralea corylifolia . Bakuchiol zlepšuje obranu pokožky proti oxidativnímu stresu a podráždění, stimuluje tvorbu kolagenu a aktivuje anti-aging geny. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně té citlivé.

CO2 extrakty se vyrábí superkritickou fluidní extrakcí. Při této metodě je využíván stlačený oxid uhličitý. Je to velmi šetrná a čistá metoda extrahování. Při této extrakci dochází pouze k fyzikálním procesům, nikoliv k chemické reakci. Výhodou těchto CO2 extraktů je, že se nemusí konzervovat, mají dlouhou trvanlivost a účinné jsou již v malých dávkách. 


Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.