Odličovací balzám

22.06.2021

Nebaví vás odličování pomocí vatových tampónků? Máte rádi jednoduchost, ale přitom efektivitu? Mám pro vás řešení. Odličovací balzám! Pro mě je to jeden z největších objevů tohoto roku. Zpočátku jsem k němu byla nedůvěřivá, bála jsem se pouze olejového složení, bez žádných pěnivých složek, ale již po prvním použití, jsem si ho zamilovala. Po odlíčení nemám vůbec mastný pocit, póry se neucpávají a pleť je krásně jemná a hebká. Balzám hloubkově, ale přitom šetrně čistí pleť, doporučuji ho tedy i pro ty, které trápí suchá a citlivá pleť. Navíc dokonale odlíčí i voděodolný makeup. Použít ho můžu i na oči, což je pro mě velká výhoda.

Výroba tohoto balzámu není složitá a nezabere ani příliš mnoho času.

Ingredience:

Jojobový olej 20 %

Lískooříškový olej 15 %

Bambucké máslo 15 %

Olivový olej 16 %

Cupuccau máslo 10 %

Včelí vosk 10 %

Pomerančový vosk 5 %

Šípkový olej 5 %

CO2 extrakt z kamejky 0,3 % (Gromwell CO2)

Esenciální olej krvavý pomeranč 1 %

Oil dilution lípa, tuberosa 2,7 %

Postup:

Všechny vosky a tuhá másla necháme rozpustit nad vodní lázní, poté přidáme oleje (kromě šípkového) a ještě krátce prohřejeme, abychom získali průhlednou olejovou směs. Po roztavení sundáme z vodní lázně, necháme trochu zchladnout a přidáme zbylé suroviny (šípkový olej, eo, CO2 extrakt), důkladně promícháme a přelijeme do připravených vydezinfikovaných dóz. Dózy s balzámem přendáme do mrazáku a necháme 2-3 hodiny tuhnout.

Aplikujeme malé množství balzámu na pleť. Krouživými pohyby masírujeme, dokud nedojde k uvolnění všech nečistot, poté smyjeme navlhčenou žínkou ve vlažné vodě. 

Balzám nanášíme na pleť čitými a suchými prsty!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA  BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.