Pleťový krém s amarantem
Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.
Nedělní podzimní procházka měla jasný cíl, najít keř plný šípků a ty pracně otrhat, aby mohlo vzniknout krásně zbarvené šípkové mýdlo.
olivový olej 10 %
olivový olej pomace 10 %
slunečnicový olej HO 35 %
kokosový olej 25 %
kakaové máslo 5 %
bambucké máslo 15 %
šípky
voda: NaOH 2:1
podlouhování (super fat) 8%
eo a micy dle vlastní volby
Před samotnou výrobou mýdla nás čeká náročnější část. Šípky je potřeba nejprve natrhat a zbavit bubáků.
Když máme "odbubákováno" můžeme pokračovat dvěma způsoby.
Druhou náročnější variantou je šípky nejprve rozříznout a vydlabat semínka, poté povařit v destilované vodě, přecedit a rozmixovat v pyré. Vzniklé pyré, pak jako v předešlém odstavci přidáme buď k olejům, nebo naředíme a použijeme k rozpuštění hydroxidu.
V případě, že pyré přidáme k olejům, nesmíme zapomenout jeho množství odečíst od vody potřebné k rozpuštění hydroxidu sodného.
(př. Přidala jsem do hmoty 50g pyré. K rozpuštění hydroxidu sodného potřebuji 180g vody. 180-50=130g. K rozpuštění hydroxidu použiji 130g vody)
Další postup už je stejný, jako u ostatních mýdel. Podrobný návod si můžete přečíst v mém úvodním článku.
Šípkové pyré obarví mýdlo do sytě rudé až nahnědlé barvy v závislosti na jeho množství.
❤
Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.
Kyselina citronová je bílá krystalická látka běžně se vyskytující kolem nás. Zakoupit jí můžeme v běžném obchodě s potravinami, v drogerii nebo na internetu, za pár korun.
Jeden ze základních olejů, který svými skvělými vlastnostmi patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější oleje v přírodní kosmetice.