Tělové mléko s koloidním ovsem a vanilkou

02.04.2023

Recept na tělové mléko tu chybí, tak jsem jeden dala dohromady a tady ho máte. 

Mléko se krásně vstřebává, nezanechává mastný pocit a hned jsem si ho moc oblíbila. Obsahuje hydratační složky a koloidní oves, který se hodí i pro citlivou pokožku. 

Při výrobě jsem opět použila metodu in one pot, tedy metodu, při které se suroviny z olejové i vodní fáze dají nad vodní lázeň společně v jedné nádobě a po dosažení ideální teploty se emulgují. Využít ale můžete i klasický postup emulgace, kdy fáze zahříváte zvlášť a poté přiléváte olejovou fázi k vodní za stálého míchání či mixování.

Tremella powder - pudr z rosolovky nebo také sněhové houby má antioxidační, antialergické a protizánětlivé vlastnosti. Jeho hydratační schopnosti jsou až 500x vyšší než u kyseliny hyaluronové.

Koloidní oves - díky obsahu beta-glukanu se hodí i do produktů pro citlivou, zralou a poškozenou pokožku. Má hypoalergenní, regenerační a ochranné vlastnosti.

NMF-hydrokomplex - přirozený zvlhčující faktor napomáhá hydrataci pleti, jeho složky na sebe váží vlhkost a udržují ji v pleti. 

Ingredience:

A - Fáze olejová

Mandlový olej 4%

Makový olej 4%

Slunečnicový olej HO macerát levandule 4%

Vanilkové máslo 4%

Bambucké máslo 2%

Emulsan 4%

Myrikový vosk 1%

B - Fáze vodní

Demi voda 44,1%

Hydrolát levandule 25%

Glycerín 1%

Natrosol 0,3%

Konzervant E-leen A 1,5%

Tremella pudr 0,1%

C - Fáze chladící

Koloidní oves 3%

NMF-hydrokomplex 1%

Kosmetická příchuť vanilka 1% (koupila jsem na nature-store.cz, lze nahradit esenciálním nebo vonným olejem)

Postup:

Nejprve si důkladně vydezinfikujeme veškeré náčiní včetně pracovní plochy a obalů, do kterých chceme výsledný produkt plnit.

Navážíme si suroviny z fáze A a následně přidáme i suroviny z fáze B. Nádobu zakryjeme alobalem, aby nedocházelo k výparu tekutiny a nesnížil se nám tak objem vodní fáze. Nádobku vložíme do vodní lázně a zahříváme, dokud nedosáhneme teploty 80-85°C.

Po zahřátí sejmeme z vodní lázně a začneme s emulgací. Míchat můžeme ručně nebo za pomoci mixéru. Při používání mixéru pozor na vhánění bublinek. Mícháme do zchladnutí na teplotu okolo 40°C. Poté lze přidat suroviny z fáze C. Koloidní oves je dobré přidat k emulzi přes sítko, aby nevznikaly zbytečně hrudky.

Nakonec změříme pH, to by se mělo pohybovat okolo 5,5. Zvýšíme pomocí L-argininu, snížíme kyselinou mléčnou.


Přeji Vám, ať se mléko vydaří a stane se Vaším oblíbencem. 

Tereza ❤ 

Nejnovější články na  blogu


Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.

Kyselina citronová je bílá krystalická látka běžně se vyskytující kolem nás. Zakoupit jí můžeme v běžném obchodě s potravinami, v drogerii nebo na internetu, za pár korun.