O MNĚ

Jmenuji se Tereza a vítám Vás na mém blogu. Jsem maminkou malé Emičky a Elinky. Všechen volný čas na "mateřské dovolené" si zkracuji výrobou mýdel a kosmetiky. Ráda také píši články, které inspirují další nadšence k výrobě a následnému používání přírodní kosmetiky.

Moje cesta k přírodní kosmetice...

Důležitým krokem v mém životě bylo rozhodnutí vyřadit ze svého života palmový olej, a to v co největším rozsahu to jen lze.  A právě toto rozhodnutí bylo začátkem mé cesty k používání přírodní kosmetiky. Bohužel (naštěstí?) pro mě, je na našem trhu spousta přírodních kosmetických produktů s obsahem palmového oleje. To mě po nějakém čase vedlo k tomu, abych se začala zajímat i o jejich výrobu. Začala jsem studovat návody na výrobu mýdel, ke kterým se po čase přidala i výroba krémů, mastí, atd.. Dnes si již převážnou většinu kosmetických přípravků vyrábím sama. Má to několik výhod, ale za největší považuji to, že přesně vím, jaké suroviny obsahují mé výrobky, které na sobě a své rodině používám.

K dnešnímu dni v mojí domácnosti nenaleznete mnoho klasických kupovaných kosmetických produktů. Samozřejmě pár výjimek by se ještě našlo, hlavně v oblasti dekorativní kosmetiky, ale i na té hodlám zapracovat a v její výrobě se zdokonalovat.

Tyto stránky slouží pro všechny, kdo chtějí začít s výrobou domácí přírodní kosmetiky. Naleznete zde recepty a návody na výrobu mýdel, krémů a čističů. Doufám, že Vás stránky inspirují a přivedou k zařazení některých výrobků do Vašeho běžného života.

Tereza ❤️