Mandlový olej

09.06.2022

Jeden ze základních olejů, který svými skvělými vlastnostmi patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější oleje v přírodní kosmetice.

Šípkový olej pochází z růžového keře rosa canina, na rozdíl od růžového oleje, který se získává z okvětních lístků růže, se šípkový olej lisuje z plodů a semen.

Je léčivá bylina pocházející z jižní Evropy. Je to jednoletá bylina, která může dorůstat až do výšky 50 cm. Květy jsou velké, žluté až oranžové. Jeho pěstování není náročné, má rád sluníčko. Vysévá se na jaře a sklízí od června do září.

Přestože do Vánoc zbývají ještě celé dva měsíce, všude kolem nás se to již hemží vánočními figurkami a ozdobami. Proto i já Vám již přináším skvělý tip na jednoduché vánoční dárečky pro každou ženu ;)

Čekáte miminko, nebo už máte svého drobečka doma? Chcete při péči o jeho jemnou a citlivou pokožku být co nejšetrnější? Přečtěte si tento článek! Podělím se s Vámi o pár tipů a rad, jak vše zvládnout s minimem chemických produktů.

V tomto článku vás seznámím s jednou z hlavních a důležitých surovin využívanou k úklidu domácnosti. Někdo na první místo řadí sodu, pro mě je však mnohem důležitější a oblíbenější právě ocet.

Hledáte recept na jednoduchý prášek do myčky? Tady jeden je! Je eko a ušetří Vám peníze za předražené chemické přípravky.

WC gel

02.08.2019

Domácí WC čistič z běžně dostupných ingrediencí. Opět za pár korun.