Šípkový olej

06.02.2022

Šípkový olej pochází z růžového keře rosa canina, na rozdíl od růžového oleje, který se získává z okvětních lístků růže, se šípkový olej lisuje z plodů a semen.

Šípkový olej je oceňovaný již od starověku pro své cenné léčivé účinky. Má řadu výhod, zejména pro suchou a citlivou pokožku, ale jeho zázračných vlastností může využít i problematická a zralá pleť.

Tento olej patří mezi účinná změkčovadla a zvlhčovače. Díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin, zejména omega-3 (kyselina linolenová) a omega-6 (kyselina linolová), může olej ze semen šípku účinně změkčit pokožku a zlepšit funkci kožní bariéry. Je skvělou volbou při akutní dehydrataci pleti. Do pokožky se snadno vstřebává a uzamyká v ní vlhkost.

Právě vysoký obsah omega -6 mastných kyselin je užitečný pro pleť trpící akné. Různé výzkumy také poukazují na to, že pokožka náchylná k praskání a jiným kožním problémům má nedostatek právě této mastné kyseliny. Stejně tak je prokázáno i to, že kyselina linolová napomáhá s redukcí pigmentových skvrn.

Šípkový olej, ale neobsahuje jen velké množství mastných kyselin, stejně tak je nabitý i vitamíny vyživujícími pokožku. A to konkrétně vitamíny A, C a E. Vitamín A neboli retinol podporuje obnovu kožních buněk, vitamín C pomáhá při regeneraci buněk a zvyšuje celkovou zářivost pleti. Oba tyto vitamíny se podílejí na syntéze kolagenu v pokožce. Kolagen jak víme, je stavebním kamenem kůže a je nezbytný pro pružnost a pevnost pokožky.
Vitamín E patří mezi antioxidanty, které jsou známé svými protizánětlivými vlastnostmi. Šípkový olej tak může být nesmírně prospěšný pro ty, kteří mají problémy s růžovkou, ekzémem a dalšími zánětlivými kožními problémy. Šípkový olej obsahuje také fenoly, u kterých bylo prokázáno, že mají antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Díky svým úžasným regeneračním a hojivým vlastnostem je tento olej také velmi ceněný při léčbě jizev a redukci drobných vrásek. I díky tomu je velmi oblíben u nastávajících maminek, při prevenci strií, ale i při následné péči o miminko.

Použití:

Šípkový olej lze aplikovat přímo na pokožku a to až dvakrát denně. Ačkoli je formulován do mnoha produktů péče o pleť, lze ho nejčastěji nalézt v čisté formě, kterou lze aplikovat přímo na pokožku. Tento olej by měl být zabalen v tmavé lahvičce, aby byl chráněn před UV zářením, které může snížit účinnost produktu.

Fakta o šípkovém oleji:

Typ produktu: olej

Hlavní účinky: regenerace, hydratace, zvlhčení, anti-age, léčba kožních problémů

Typ pleti: všechny typy pleti i pro miminka

Kdy používat: ráno a večer

Čemu se vyvarovat: kombinaci s jinými produkty obsahujícími vitamín A

Spektrum mastných kyselin: kyselina linolová 51%, kyselina linoleová 19%, kyselina olejová 20%

Kde koupit: nature-store.cz, sozole.cz, nobilis tilia

Nejnovější články  blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.