Pleťový krém s amarantem

10.10.2022

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.

Amarant CO2 zlepšuje pružnost pokožky, redukuje vrásky a má uklidňující a hojivé vlastnosti. Vhodný je především pro suchou a citlivou pokožku. Oblíben je v produktech do zimního, mrazivého období.

Aurafirm N je aktivní látka z fermentovaného extraktu z ovsa a fermentovaných laktobacilů. Tato látka má mnoho pozitivních účinků na pleť. Podporuje obnovu buněk, regeneruje mikrobiom a hydratuje pokožku. Dále pleť vyhlazuje, kypří, zpevňuje a rozzařuje.

PCA komplex je směs sodných, hořečnatých, zinečnatých a manganových solí, čímž slouží jako zdroj stopových prvků. Tato látka stimuluje buněčnou energii, proliferaci (množení buněk) a metabolismus kůže.

Viola tricolor hydroextrakt zvyšuje hydrataci a zároveň snižuje výskyt jemných vrásek.

Beta NMN elixír je účinná aktivní látka proti stárnutí, která udržuje pružnost pokožky a snižuje viditelnost vrásek.

Fucocert má skvělé hydratační a ochranné vlastnosti. Chrání pleť před nepříznivými podmínkami (vítr, slunce). Zabraňuje stárnutí pleti a dělá jí pevnější a elastičtější.

Suroviny:

Fáze A - olejová (30,1)

5% Jojobový olej 

5% Cupucau máslo 

5% Mandlový olej 

4% Kukui olej 

3% Kaméliový olej 

5% Plantasens He-20 

1% Myrikový vosk 

2% Compritol 

0,1% Via pure boswelia 

Fáze B - vodní (61,7%)

25% Heřmánkový hydrolát 

32,2% Destilovaná voda 

2% Viola trikolor hydroextrakt 

1% Pullulan 

1,5% E-leen green A  (konzervant)

Fáze C - chladící (8,2%)

2% Chia olej 

1% PCA komplex 

1% Aurafirm N 

2% Fucocert 

1% Amarant CO2 extrakt 

0,2% Beta-NMN elixír 

1% Gardénie oil dilution  (můžete nahradit jinou vůní)

Pracovní postup:

Nejprve si veškeré potřebné náčiní vydesinfikujeme alkoholem (96%) nebo co lze, tak vyvaříme ve vodě. Nezapomene ani na desinfekci kelímků, do kterých budeme krém plnit a na pracovní plochu.

Poté si připravíme na pracovní desku potřebné suroviny. Osobně si je ráda na linku dělím podle fází, tedy suroviny z fáze A k sobě, suroviny z fáze B k sobě, atd.

  • Navážíme si do vhodné nádoby suroviny z fáze A a tuto nádobu dáme do vodní lázně zahřívat.
  • Stejně tak si odvážíme i suroviny z fáze B a také dáme do vodní lázně. Tuto nádobku je dobré něčím zakrýt, například alobalem, aby se voda nevypařovala a nesnížil se nám objem tekutin.
  • V momentě, kdy obě fáze dosáhnou teploty 85°C můžeme začít s emulgací.
  • Za stálého míchání vléváme olejovou fázi do vodní, tedy A do B. Nejprve mícháme ručně metličkou, po spojení obou fází použijeme ruční mixér. Mixérem mixujeme cca 4 minuty.
  • Po emulgaci mixérem vzniklý krém mícháme ručně stěrkou do vychladnutí.
  • Teprve po ochlazení pod 40°C můžeme přidat fázi C. Tu důkladně vmícháme do emulze, opět si můžeme pomoci mixérem.
  • Nakonec nezbývá než změřit pH a případně upravit kyselinou mléčnou (snížení) nebo 10% roztokem L-argininu (zvýšení).

pH měříme, tak že použijeme 1 díl emulze (krému) a 9 dílu destilované vody, důkladně promícháme a změříme pomocí pH papírku. Podle zbarvení odečteme výsledek.

Pokud je hodnota vysoká, snižujeme kyselinou mléčnou po kapkách. Pracujeme opatrně a raději na více pokusů, i jedna kapka kyseliny umí výrazně ovlivnit pH. Stejně tak postupujeme i v opačném případě, kdy potřebujeme pH zvednout.

pH by mělo být v rozmezí 4,5-5,5. Desinfekci a hygienu během práce nepodceňujme. Nejenže případné zanesení bakterií do produktu výsledný produkt znehodnotí a my přijdeme o suroviny, které jsme použili a tím i o peníze. Ale případně kontaminovaný produkt může nadělat neplechu i na naší pokožce a nikdo z nás o různé kožní problémy jistě nestojí. 

To, že na krému či jiném produktu není plíseň viditelná, neznamená, že tam bakterie nejsou přemnoženy! 

Vždy tedy pracujme s vydesinfikovaným náčiním a zapomenout nesmíme i na naše ruce. Do kelímku pokud možno nesahejte prsty, ale použijte špachtličku. 


Suroviny nakupuji na www.nature-store.cz

Nejnovější články na blogu

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.