Vánoční dárečky- svíčky a vosky do aromalamp

24.10.2019

Přestože do Vánoc zbývají ještě celé dva měsíce, všude kolem nás se to již hemží vánočními figurkami a ozdobami. Proto i já Vám již přináším skvělý tip na jednoduché vánoční dárečky pro každou ženu ;)

Výroba je časové nenáročná, jednoduchá a za příznivou cenu. Navíc můžete zužitkovat staré prázdné obaly od svíček.

Potřeby:

Sójový vosk

Knoty

Skleničky, kelímky nebo jiné nádoby na svíčky

Formičky, plech a pečící papír

Oblíbené esenciální oleje (případně i vonné oleje)

Sušené květy

Postup:

Sójový vosk si necháme ve vodní lázni rozpustit. Po rozpuštění necháme vosk trochu zchladnout a následně do něho přidáme esenciální nebo vonné oleje. 

Při výrobě svíčky roztavený vosk přelijeme do skleničky na svíčku, do které jsme si pomocí tavící pistole upevnili na dno knot. Vosk necháme lehce ztuhnout a posypeme sušenými květy.

Na vosky do aroma-lampičky budeme potřebovat malé formičky nebo plech vyložený pečícím papírem. Roztavený vosk nalijeme do formiček nebo na plech a opět posypeme sušenými květy. Plát vosku z plechu po ztuhnutí nalámeme na menší kousky a máme hotovo!

Svíčky ale i vosky velmi pěkně vypadají a určitě udělají pod stromečkem velikou radost. 🎄


Ptáte se proč používám právě sojový vosk?? Sojový vosk je na rozdíl od klasického parafínového vosku, ze kterého se běžně svíčky vyrábějí netoxický, nekarcinogenní a zcela biologicky odbouratelný. Parafínový vosk je produktem ropného průmyslu.

SLEDUJTE MĚ NA FACEBOOKU!