Kokosové mýdlo na praní

20.05.2020

Mýdlo na praní je podle mě asi to nejjednodušší mýdlo, které si můžete vyrobit. Stačí vám k tomu pouze kokosový olej, hydroxid sodný a destilovaná voda. 

Přetučnění u tohoto mýdla se používá 0-1%. 

Ingredience:

kokosový olej

NaOH

destilovaná voda

Postup:

Při výrobě postupujte jako u ostatních mýdel. 

Postup si můžete přečíst v tomto článku: Výroba mýdla metodou za studena

 Nezapomínejte při výrobě na bezpečnost práce!

Mýdlo můžete krájet již po několika hodinách, tvrdne velmi rychle. Nezapomeňte používat při krájení mýdla rukavice! 

Mýdla ze 100% kokosového oleje jsou tvrdá a křehká, i z toho důvodu doporučuji na krájení a strouhání dlouho nečekat, po několika týdnech je mýdlo, tak tvrdé, že to jde opravdu dost ztuha.

Já mýdlo strouhám nejpozději druhý den po výrobě a následně ho nastrouhané nechávám odpočívat několik dní až týdnů na plechu. Pak teprve míchám s ostatními surovinami na výrobu pracího prášku.

SLEDUJTE MĚ NA FACEBOOKU!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.

Kyselina citronová je bílá krystalická látka běžně se vyskytující kolem nás. Zakoupit jí můžeme v běžném obchodě s potravinami, v drogerii nebo na internetu, za pár korun.

Jeden ze základních olejů, který svými skvělými vlastnostmi patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější oleje v přírodní kosmetice.