Dětské měsíčkové mýdlo

21.11.2020

Mýdlo určené pro tu nejjemnější a nejcitlivější pokožku. Malá miminka není potřeba mýt žádným mýdlem ani sprchovým gelem. Postačí nám pouhá voda, kterou můžeme navíc obohatit o pár kapek kvalitního BIO oleje. Později, ale nastane chvíle, kdy je potřeba sáhnout po něčem účinnějším. Pro tyto případy jsem sestavila recept na mýdlo, které nebude obsahovat žádnou chemii, dráždivé látky a vůně. Vyvarovala jsem se i olejům, které mohou být dráždivé a pro citlivou pokožku nevhodné.

Základem mýdla je měsíček lékařský. Ten jsem macerovala několik týdnů ve slunečnicovém a meruňkovém oleji. Pár dnů před výrobou jsem navíc měsíček opakovaně zahřívala v bambuckém másle. A místo vody jsem v receptu použila odvar z měsíčku a heřmánku. Mýdlo je tedy nadupané touto kouzelnou bylinkou.

Jelikož má moje dcerka intoleranci na kravskou bílkovinu a vždy se po jejím příjmu osype, nepoužívala jsem v receptu raději jogurt, který by ale mýdlo ještě zjemnil. Pokud nemáte obdobné problémy jako my, určitě ho do mýdla přidejte. Nezapomeňte, ale jeho množství odečíst od vody. Více o mléčných produktech v mýdle najdete zde. Jogurtové mýdlo s měsíčkem


Ingredience:

Olivový olej 30%

Babassu olej 20%

Slunečnicový olej HO 15%

Kakaové máslo 15%

Meruňkový olej 10%

Bambucké máslo 10%

Poměr voda: NaOH 2:1

Přetučnění 8%

Postup:

Postup je stejný jako u předchozích mýdel. Detailní popis výroby najdete v úvodním článku.

Během celé výroby nezapomínejte dbát na bezpečnost práce! Vždy mějte nasazené rukavice a ochranné brýle. 

SLEDUJTE MĚ NA FACEBOOKU!


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.