Pleťový krém pro suchou a citlivou pleť

17.06.2020

Tento pleťový krém jsem sestavila především pro pleť suchou až citlivou. Obsahuje mandlový, meruňkový a švestkový olej, které pleť hydratují, zklidňují a navrací jí její mladistvý vzhled. Krém je doplněn o CO2 extrakty z malin a granátového jablka, které napomáhají v boji proti stárnutí pokožky a mají protizánětlivé a antioxidační účinky.

Emulgátor v tomto krému je Emulsan. Ten zajišťuje smíchání olejové a vodní složky, aby se od sebe neoddělovaly. Funkci emulgátoru jsem podpořila ko-emulgátorem cetyl alkoholem.

Vodní složku zastupuje destilovaná voda, aloe vera šťáva a hydrolát z bílé růže. Bílá růže má úžasnou vůni a i její účinky jsou vynikající. Vhodná je pro suchou až citlivou pleť. Pokožku hydratuje, vyživuje a regeneruje. Určitě tento hydrolát v receptu nezaměňujte, nebudete litovat.

Pullulan je aktivní látka, které se také přezdívá lifting Hollywoodu. Vyhlazuje jemné vrásky a to okamžitě! Bohužel jeho účinky mizí po opláchnutí pokožky.


Ingredience:

A - olejová fáze

9% Mandlový olej (macarát šeříku)

6% Meruňkový olej

3% Švestkový olej

5% Bambucké máslo

5% Emulsan

1,5% Cetyl alkohol

B - vodní fáze

0,68% Pullulan express

2% Glycerín

3% Pentylen glykol green

30% Hydrolát bílá růže

11% Aloe vera šťáva

20% Destilovaná voda

1% Kofein

C - chladící fáze

1% Rokonsal BSB-N (konzervant)

0,5% NMF hydrokomplex 

0,5% CO2 extrakt malina

0,5% CO2 extrakt granátové jablko

kyselina mléčná na úpravu pH

Postup:

Všechny fáze si odvážíme zvlášť. Do jedné misky navážíme všechny ingredience z fáze A a vložíme jí do vodní lázně.

U fáze B si odvážíme vodu, aloe vera šťávu a hydrolát, přidáme kofein a začneme také zahřívat ve vodní lázni, po rozpuštění kofeinu přidáme pullulan rozmíchaný v glycerínu a nakonec dodáme pentylen glykol green. Promícháme a necháme také zahřívat na teplotu 75°C.

Po dosažení požadované teploty u obou fází můžeme začít s emulgací. Fázi B přiléváme k fázi A a mícháme. Pomoci si můžeme tyčovým mixérem, nejlépe s nástavcem na majonézu. Kdo, má takové štěstí a má doma Blendi použije ho. 

Mixujeme krátce, jen aby se všechny složky důkladně smíchaly, a pak již použijeme metlu. Mícháme do vychladnutí emulze na tělesnou teplotu. Teprve v této chvíli můžeme do emulze přidat fázi C, po přidání musíme opět důkladně promíchat. Hotový krém naplníme do vydezinfikovaných kelímků.

pH výsledného krému by mělo být v rozmezí 5-5,5

Při výrobě dbejte na hygienu. Veškeré náčiní musí být důkladně vydezinfikované, včetně pracovní plochy. Důslednou hygienou minimalizujete kontaminaci výrobku bakteriemi, které zapříčiní jeho zplesnivění. Pracovní pomůcky můžete buď sterilizovat varem, nebo alkoholem (nejlépe 99%).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU

Taky máte své oblíbené oleje v mýdle? Já mám dva, jedním z nich je makadamiový olej a tím druhým je olej jojobový. Věděli jste, že jojobový olej vlastně není olej? A co to tedy je? Tak čtěte dál!

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.