Kávový peeling

05.06.2020

Pro milovníky peelingů přináším dva skvělé recepty, díky kterým se budete chtít ve sprše "škrabkat" od rána až do večera. 

Peelingy mají na naší pokožku skvělý vliv. Nejenže jí zanechávají hladkou. Zajišťují také její prokrvení, odstraňují odumřelé buňky a podporují tvorbu kolagenu a elastinu v kůži.

Kávová zrna obsahují kofein, který má na náš organismus skvělý vliv. Dokáže pokožku prokrvit a zbavit ji nežádoucích toxinů. Kofein použitý při peelingu se do pokožky dostane rychleji, ve větších dávkách a díky tomu jí dokáže i lépe prokrvit a oživit. Kofein také bojuje s celulitidou, striemi a drobnými jizvami. Pleť je po použití kofeinu vypnutá, sjednocená a rozjasněná.

Za mě velkou výhodou peelingů je, že se již po sprše nemusím mazat. Moje pokožka je krásně hladká, jemná a vláčná. Jak dětská prdelka. 😉❤

Kávový peeling s himálajskou solí

Peelingy se solí patří mezi takovou klasiku. Použít můžete himálajskou sůl nebo i mořskou. Mletá káva se doporučuje robusta, protože obsahuje více kofeinu, než oblíbená arabica. 

Ingredience:

30% Himálajská sůl

30% Mletá káva

10% Kokosový olej

10% Kávové máslo

10% Lískooříškový olej

10% Kastilské mýdlo 

esenciální olej volitelně (jen pár kapek) 

Postup:

Másla ve vodní lázni rozpusťte, přimíchejte oleje a mýdlo. Smíchejte kávu se solí a k této směsi přilijte tekutou fázi. Dobře promíchejte a naplňte do uzavíratelné nádobky.

Kávový peeling s mákem

Můj oblíbenec. Tuto kombinaci kávy a máku miluju. Peeling je jemný a přitom účinný.

Ingredience:

40% Mák

20% Mletá káva

10% Kokosový olej

10% Kávové máslo

10% Makový olej

10% Kastilské mýdlo

esenciální olej volitelně (jen pár kapek)

Postup:

Postupujte stejně, jako u předešlého receptu.

Kastilské mýdlo v peelingu zajistí jeho lepší smývatelnost. Pokožka po použití nebude tolik mastná a ulepená od olejů, ale naopak bude příjemně jemná a vláčná. 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.