Růžové šlehané máslo

03.07.2019

Lehký, nadýchaný krém, který se po styku s kůží mění v olej pečující o pokožku našeho těla. Díky šlehání se lépe nanáší a vstřebává. 

Ingredience:

115 g bambuckého másla
30 g macerátu z růže v mandlovém oleji
5 g bavlníkového oleje
1 čajová lžička bílého jílu
1 čajová lžička růžového pudru
20 kapek esenciálního oleje geránium

Postup: 

Odvážené bambucké máslo necháme lehce změknout ve vodní lázni. Po změknutí začneme šlehat. Zhruba po dvou minutách šlehání vložíme máslo do lednice na 5-10 minut, aby se vytvořila krustička. Poté opět šleháme a postupně přidáváme tekuté oleje, jíl, pudr a esenciální olej. Po zhruba 2 minutovém šlehání opět vložíme do lednice na 5 minut a takto ještě celý proces párkrát zopakujeme. Výsledkem by měl být krásně našlehaný krém, který přendáme do vydezinfikované nádoby. 

Hotový krém uchováváme v chladu. Nanášíme na vlhkou pokožku. 


Bambucké máslo (karité) pečuje o vysušenou, popraskanou a citlivou pleť. Je vhodné k použití na celé tělo. Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, má přirozeně vysoký obsah vitamínu A, E, F, obsahuje přírodní minerály a proteiny.

Mandlový olej se rychle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Pokožku zanechává hebkou a pružnou. Vhodný k péči o dětskou pokožku již od narození. 

Bavlníkový olej vyhlazuje a vyplňuje vrásky. Pečuje o suchou a popraskanou pleť, tu zvláčňuje a zklidňuje. 

Jíl pokožku zvláčňuje, zlepšuje její strukturu zvyšuje její elasticitu a pevnost. Ve šlehaném krému snižuje pocit mastnoty na pokožce.

Esenciální olej geránium má v aromaterapii zklidňující účinky, napomáhá odbourávat stres a napětí.