Pleťový krém s kolagenem a peptidy

02.03.2021

Anti-age krém pro suchou a citlivou pleť. Díky obsahu lipového hydrolátu má skvělé účinky nejen na pleť, ale také na mysl, kterou uklidňuje. 

Kolagen tvoří 70% naší kůže. Pomáhá udržovat strukturu, pevnost a odolnost kůže. Proto kosmetické produkty s jeho obsahem jsou ideálním řešením pro stárnoucí vyčerpanou pleť, která je dennodenně vystavována škodlivým vnějším faktorům. Není dráždivý a hodí se tedy i do kosmetiky pro citlivé typy. 

Peptid Syn-Coll nahrazuje v pokožce přirozený peptid. Odstraňuje jemné i hluboké vrásky a napravuje poškozené tkáně. Zlepšuje hydrataci pleti, která je díky jeho účinkům hladká a jemná na dotek.


Recept:

Fáze A - olejová

Brusinkový olej LZS - 5 %

Marulový olej LZS - 5 %

Bio kaméliový olej LZS - 5 %

Olej z pšeničných klíčků LZS - 10 %

Bambucké máslo - 5 %

Emulsan - 4 %

Cetyl alkohol - 2 %

Fáze B- vodní

Hydrolát lípa - 20 %

Aloe vera šťáva - 10 %

Demi voda - 18,9 %

Pullulan express - 1 %

Pentylen glycol green - 3 %

Rybí kolagen - 1 %

Allantoin - 0,1 %

Fáze C- chladící

Vegeluron gel - 3 %

Syn-coll - 2 %

Pentavitin - 1 %

Vitamín E - 0,5 %

Eo růže oil dilution - 0,5 %

CO2 šípek - 0,5 %

Dermosoft 1388 eco - 2 % (pH 4,5-5,5)

Postup:

Nejprve si vydezinfikujeme veškeré náčiní, včetně pracovní plochy a obalů, do kterých budeme výsledný krém plnit. Pak si odvážíme suroviny z fáze A, tu následně dáme ohřívat do vodní lázně. Stejně tak navážíme i fázi B, kterou také zahřejeme. Při zahřívání se všechny sypké suroviny krásně rozpustí. Je dobré mít kádinku s vodní fází překrytou například alobalem, aby se voda neodpařovala a nesnížil se tím objem. Když máme obě fáze zahřáté na přibližně 75°C můžeme začít s emulgací
Olejovou fázi (A) pomalu přiléváme k vodní fázi (B) a mixujeme na nízké otáčky po dobu 4 minut. Poté mícháme ručně špachtlí nebo stěrkou do vychladnutí emulze. Před přidáním fáze C zjistíme pH emulze a případně upravíme na hodnotu 5-5,5. Po úpravě teprve můžeme přidat složky poslední fáze C

Vegeluron gel je poměrně dost hustý, proto ho je po přidání do emulze potřeba důkladně metličkou rozmíchat, nebo nejlépe lehce promixovat mixérem, aby se krásně v krému rozprostřel.


pH měříme v 10% roztoku emulze. Připravíme si tedy 9 dílů demi vody a 1 díl emulze, dobře společně promícháme a změříme hodnotu pH pomocí pH papírků nebo pH metru.
Snížit pH můžeme pomocí kyseliny mléčné a naopak zvýšit 10% roztokem L-argininu. 


Veškeré suroviny mám z eshopu www.nature-store.cz

Doufám, že se vám krém povede, a že s ním budete spokojení stejně jako já.