Pleťová maska z růžového jílu a práškem z ostružin

22.07.2019

Pleťová maska vhodná pro citlivou pleť se sklonem k tvorbě akné. 

Ingredience:

3 lžičky růžového jílu

1 lžička ostružinového prášku

Heřmánkový hydrolát

Postup:

Jíl smícháme s ostružinovým práškem a přilijeme trochu heřmánkového hydrolátu, aby nám vznikla hustší kašička. Tu naneseme v silnější vrstvě na pleť a necháme působit cca 15 - 30 minut. Poté opláchneme vlažnou vodou a pleť namažeme oblíbeným krémem nebo olejem.


Ostružinový prášek

100% prášek z lyofilizovaných plodů ostružin. Kosmetickým výrobkům dodává charakteristickou vůni ostružin. Obsahuje vitamín C, provitamín A, vitamíny skupiny B, vitamíny E a K. Dále obsahuje minerály (železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, zinek, selen), omega 3 a omega 6 kyseliny, betakaroten a další účinné látky. Ostružinový prášek má antioxidační, omlazující a protizánětlivé účinky na pleť.

Růžový jíl

100% přírodní prášková zemina mírně narůžovělé barvy. Růžový jíl je bohatý na přírodní minerály, jako je oxid železitý, oxid křemičitý a stopové prvky, které blahodárně působí na lidskou pokožku. Růžový jíl patří mezi nejjemnější jíly, který je vhodný pro všechny typy pleti. Vhodný je pro citlivou a podrážděnou pokožku. Pleti navrací její pružnost a revitalizuje ji. Má silné detoxikační účinky, absorbuje toxiny z pokožky, zbavuje pleť odumřelých buněk. Využívá s k péči o pleť s projevy ekzému, lupénky a akné. Dále nabízí protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky. Redukuje suchost, zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky. Kůži zanechává jemnou a vláčnou. Aktivně přispívá k regeneraci pokožky, má přirozenou čistící schopnost.

Heřmánkový hydrolát

Heřmánková květová voda pleť osvěží, tonizuje a čistí. Má regenerační a uklidňující účinky, díky čemuž je vhodným přípravkem pro zarudlou a podrážděnou pokožku. Heřmánková voda je vhodná pro citlivou pleť, kterou zklidňuje, hojí a nevysušuje. Oblíbená je do kosmetických přípravků pro miminka. 

Tuto masku jsem si namíchala v období, kdy moji pleť trápily zarudlé pupínky a suchá místa. Po pravidelném používání 1-2x týdně bylo po problému. ;)  

Více o využití jílů v kosmetice se dozvíte ve článku Jíly a jejich  využití v kosmetice .

SLEDUJTE MĚ NA FACEBOOKU