KURZ PRO POKROČILÉ

Tento kurz je určen všem, kdo již nějaké znalosti ve výrobě mýdel má, ale chce se posunout dál a mít výrobu plně pod kontrolou.

Na kurzu vás provedu výrobou mýdla se dvěma hydroxidy (NaOH, KOH). 

Podrobněji si popovídáme o gelové fázi, o tom jak ji zajistit nebo naopak, jak se jí vyhnout. 

Stejně tak si podrobněji rozebereme fázi stabilní emulze, naučíme se jí poznat. Dozvíte se také, jak ovlivnit vznik stopy a co to vlastně je ta falešná stopa. 

V tomto kurzu se na zoubek podíváme mastným kyselinám a povíme si proč je dobré umět se v nich orientovat a jak ony samotné ovlivňují naše mýdlo.

Naučím vás, jak do mýdla zařadit kyselinu citrónovou a proč do mýdla přidáváme laktát sodný.

Nevyhneme se ani tématu o možných problémech během výroby a tomu, jak je řešit, včetně metody rebatch.


Součástí kurzu bude výroba 1 kg mýdla s použitím dvou hydroxidů nebo kyseliny citronové. K výrobě jsou k dispozici různé oleje, másla, barviva a esenciální oleje. 


Cena kurzu je 2100,-

Délka trvání kurzu je 5-6 hodin

V ceně kurzu je 1kg vlastnoručně vyrobeného mýdla a skripta.

Občerstvení je součástí kurzu.

TĚŠÍM SE NA VÁS

TEREZA ❤

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA  BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Denní krém složený tak, aby dostatečně hydratoval suchou a zralou pleť. Zároveň jí chránil před nepříznivými vlivy okolí, pomáhal předcházet vzniku vrásek a redukoval ty již vzniklé.

Kyselina citronová je bílá krystalická látka běžně se vyskytující kolem nás. Zakoupit jí můžeme v běžném obchodě s potravinami, v drogerii nebo na internetu, za pár korun.

Jeden ze základních olejů, který svými skvělými vlastnostmi patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější oleje v přírodní kosmetice.